strongdong Creative Commons License 2002.01.23 0 0 35
Kedves LvT,

"Ha most én is ortológus talajról akarnék neked válaszolni" - őszintén remélem, nem vagyok ortológus. Semmi kifogásom az idegen hatások ellen (nem üldözöm középiráni jövevényszavainkat sem), csak a fülemet báncsa a sampinyongomba. Nme óhajtottam 'ex katedra kinyilatkoztatni' (copyright by Kosziczky Éva, JATE). mindig odaírtam szvsz, sőt, provokáltam a vitát, ahogy megjegyeztem volt. Nem zárom ki az ellenvélemény jogosultságát, sőt, esetlegesen az igazságát sem.

"ez a szemlélet káros indoeurópai befolyást tükröz." - pedig szép, logikus dichotómia.

eléggé konzekvens [ha jól sejtem, ez utóbbi jelzős szerkezet is pleonazmus :-)]. - szvsz nem, ez inkább olyan, mint a 'kicsit terhes (ti. gravida)'.

A téveszthetőség egyébként csak szükséges, de nem elégséges feltétele a redundanciának. Ellenpélda a többek közt a galóca név: amely egyként lehet gomba és hal, de egyik szerepében sem kap osztályjelölőt. - Korrekt. 1x fordítottam egy étlapot, szerepelt rajta a szócikk, de nem írták, úszik-e vagy eszik.

Na. Kicsit könnyedebben, nem munka ez, hanem szórakozás.

:-)
Fk

Előzmény: LvT (30)