Törölt nick Creative Commons License 2002.01.16 0 0 290
Szevasz Venyerin, azért a spot AF-et nem adnám a mérőékért. Valójában csak a spot AF-et szeretem használni, mert olyankor tudom, hogy mi lesz éles. A Pentaxban nincs meg az a mérésipont-kiválasztás, ami más márkákban megvan, nekem viszont nem jelent gondot, hogy a képmező közepén mérjek. Nagyon szeretem, hogy a fénymérés és a fókusz beállításai teljesen külön állíthatók, és mindhárom kapcsoló (AF/MF, SPOT/MULTIPONT AF, SPOT/ÁTLAG/MÁTRIX fénymérés) külön működtethető, a kapcsolók nekem kézre esnek (HGyurinak a hatalmas tenyerével már kevésbé :-)), sőt ahogy tartom a gépet, az ujjaim hegyével érzem a pillanatnyi beállítást is.

Haja, ami az objektíveket illeti: Pentax 28-70, 80-200, Chinon 1.7/50, 2.8/135, Vivitar 2.8/28, Chinon közgyűrűsor, Revue diaduplicator, M42 adapterek, 49/M42 objektív fordító, 49/52 szűrőadapter. Kedvencem a 2.8/135. Kisfejű Nagyfejű Zordonbordon tizennyolc év után ébresztett rá, mennyire torzít ez 135-ös, de akkor is ezt szeretem legjobban: a geometriai (hordó) problémától eltekintve ez adja a legszebb életlen háttereket az éles tárgy mögött. A 80-200-zal lőtt éjszakai tájképeimet a fotós topicról már többen megcsodálták.

Előzmény: Venyerin (285)