noway Creative Commons License 2002.01.15 0 0 36
Szia ZULLU!

Akkor nem eshet nehezedre elképzelni egy olyan festményt, ami nem igényel semmiféle megfestést.

Valahol itt a fórumon olvastam azt a bölcsességet, hogy bármilyen állítás alátámasztására ki lehet találni egy olyan hasonlatot, ami nagyon látványosan mutatja be, hogy mekkora hülyeség hasonlatokkal alátámasztani valamit.

Lehetetlen mást állítani: Istenhit van. És ki máshoz tartozna, mint hozzánk? ( A macskák gyanún felül állnak...

Ha valamikor korábban - a saját figyelmemet is elkerülve - azt írtam volna, hogy istenhit nincsen, egyébként pedig a macskákhoz tartozik, és az Isten sajátkezüleg röpíti az agyunkba, akkor ezennel visszavonom. Ha viszont mégsem írtam ilyet, akkor lehet, hogy másnak akartad címezni ezt a hozzászólást, vagy esetleg valami mást akartál írni benne? Vagy csak én nem látom a kapcsolatot?

Hogy szükségszerű volt-e a kialakulása - ez szerintem semmivel se értelmesebb kérdés, mint pl. hogy szükségszerű volt-e a zsiráfok kialakulása.

Szerintem jobb vitaalap lenne, ha azt írnád le, hogy miért nem értelmes kérdés, és nem azt, hogy pontosan mennyire nem értelmes kérdés, utóbbival ugyanis nem sokat tudok kezdeni, azonkívül, hogy tudomásul veszem, hogy ez a véleményed.

Előzmény: ZULLU (35)