Nargile Creative Commons License 2002.01.13 0 0 459
1, a latin disztu eseteben elismerem, hogy igy mar van ertelme a feliratnak: tehat a disztu mesel egyes szam elso szemelyben. Ugyanakkor nem ismerem az etruszk nyelvet (ha egyaltalan etruszkul van a felirat, mert latinul semmikeppen), de majd ennek is utananezek.
2, na, engem eppen ez a dolog erdekelne: mik ezek a targyi bizonyitekok, amik erre az osi karpat-medencei irasra utalnak. Megtenned, hogy idezed nekem ezt a passzust is a munkabol? Megkoszonnem.
3, nem mondtam, hogy lehetetlen, amit a szerzo allit. Megvan a valoszinusege, mint ahogy annak is, hogy a Hold felszine alatt hatalmas sajtkeszletek vannak, en meg sosem jartam a Holdon. Ugyanakkor ez a valoszinuseg meglehetosen csekely: ha egyfajta kulturalis diffuzio elmeletet allitunk fel, amely szerint az egyiptomi nyelv egy bizonyos eszakabbi-nyugatabbi nyelvbol szarmazik, amelynek a forrasterulete a Karpat-medence, akkor ez szinte ugyanaz, mint a jo oreg 19.szazadi "ex oriente lux" elmelet megforditasa. Tudjuk, hogy a korai okorban a Karpat-medenceben sokkal alacsonyabb fejlettsegu civilizacio honolt, mint Egyiptomban, ahol a regeszeti leletek tomege utal egy fejlett ontozeses civilizaciora. Nalunk meg csak monolitokat sem talaltak, bronzkori agyagkunyhok max. Na most, ha feltesszuk, hogy egy fejlett civilizacio, mint az egyiptomi, atvesz ettol a primitiv lakossagtol egy olyan fontos elemet, mint az irasrendszer? Ez olyan, mintha a romai birodalom Augustus idejen atvette volna a germanok runa abc-jet. A valoszinusege elenyeszo. Nincsenek igazi forrasok arra nezve, hogy Egyiptomnak barmifele gazdasagi, katonai vagy kereskedelmi kapcsolata lett volna kozvetlenul ezzel a regioval, marpedig ahhoz, hogy egy nepessegcsoport atvegyen egy masiktol egy irasrendszert, ahhoz rendkivul szoros kapcsolatban kell, hogy alljanak. Hol vannak azok a forrasok, amik alatamasztjak a nyelv atvetel tenyet? Forrasok nelkul egy tortenesz allitasa szart sem er, mar bocsanat, de igy tanitottak nekunk az egyetemen. Szoval forrasok nelkul en is allithatok barmit, pl. hogy a sziu indianok piktogrammjait atvettek az egyiptomiak. Izgalmas elmelet lenne, de sajnos fantazmagoria.
4, zene: az a bizonyos tudos annyit mondott: " az erdelyi siratoenekekre HASONLITANAK", tehat nem azonosak veluk, csak egy bizonyos foku hasnonlosag figyelheto meg a dallamokban, es a tudos nem is hatarozza meg konkretan a hasonlosag fokat. Ezt az egy allitast a szovegkornyezetbol kiragadni es mint bizonyitekot beallitani: hat ezert az egyetemen biztosan megbuktattak volna, ez a tudomanyos kutatasi metodus megcsufolasa.
Na, majd meg biztos eszembe jutnak dolgok. Egyebkent: ne vedd szemelyes tamadasnak amit irok, csak a tudomanyos ketely szol belolem, egyebkent tisztelem a Te lelkesedeset.
Előzmény: barka (455)