fefefe Creative Commons License 2002.01.02 0 0 94
hatso zorges: probald meg a kovetkezot:
hajtsd le azt az ulestamlat, amelyik oldalrol a zorges jon. a femgyurut, amibe a tamla zarszerkezete kapcsolodik, tekerd korbe egy-ket reteg szigszalaggal.
nekem bejott.
(elotte letesztelheted a dolgot: ha lehatod a tamlat, es nem zorog, akkor ez a baj)

nekem 1.6-os 16v van, november elejen vettem at, essig 8ezer km van benne.
hetfon viszem szervizbe, mert van egy-ket
aprosag, felek, hogy el akarnak majd hajtani:

a bal elso meg a jobb elso ablakuveg felol mar apro razos uton is kis zorgesek hallatszodnak. olyan, mint mikor az uveg lotyog a helyen, de hiaba fogom le, nem szunik, tehat talan valami mas kozogtatja az ajtoban.

a futoventillatort kicsit hangosnak erzem, neha ciripel, de ezek csak a csendes autoban hallatszanak, ha megy a radio, barmilyen halkan is, mar nem.

egyesbe idonkent nagyon nehez berakni a valtot. ilyenkor a kuplungolas sem segit. van, hogy sokaig nem csinalja, aztan egyszer csak igen. noncs osszefugges, hogy ment-e elotte a kocsi vagy nem. 6-7ezer korul kertem egy olajcseret, akkor allitolag allitottak rajta, azota ritkabban csinalja. a legtobb helyen azt mondjak, meg bejaratos, majd 20ezer korul megszunik.

motorvedo lemez: vettem ra ujonnan, az olajcserenel derult ki a kovetkezo: van a lemez aljan egy valagnyi lyuk, allitolag a leereszto csavarok helyen. logikus, igy nem kell minden olyajcserenel leszedni a lemezt. persze ennek a motornak a leeresztojenel nincs lyuk a lemezen. atvertek, es maset szereltek fel, vagy egyszeruen a citroen ilyen bena?

ha valaki tapasztalt mar HOZZAERTO szervizelest valahol, az arulja mar el a cimet. eddig nem voltak tul meggyozoek, kutyauto banda mind.
bp-i citromot ismeri valaki? ok a kovetkezo aldozatom.