Törölt nick Creative Commons License 2001.12.30 0 0 254
Nekem van hozzá RC is meg nem RC is. A nem RC fejnek alul-felül trükkös menete van. Ez úgy néz ki, hogy van egy cső, ami kívül 3/8"-os (a vastagabb), belül 1/4-es. A cső egy rugós szerkezet segítségével becsúszhat az állványfejbe, ha a szükség azt kívánja. A fényképezőgép felőli oldal alapvetően 3/8-nak néz ki, de ha megpróbálod belehajtani egy 1/4-es kamera foglalatba, a külső 3/8-os héj szépen visszacsúszik, és csak az 1/4-es csap hatol bele a kamerába. Tanúja voltam, amikor egy eladó megtréfált egy vevőt. Az illető bejött a dédelgetett kamerájához, gömbfejet keresett hozzá. Eladó elővette a #352-est. A vevő látta, hogy vastag a csavar, szólt, hogy az nem lesz jó. Jó lesz az, csak egy kis erő kell hozzá, válaszolta az eladó, és kivette a vevő kezéből a kamerát, elkezdte vehemensen belehatani. Szerencsétlen vevő levegő után kapkodott, amíg meg nem mutatták neki a trükköt.

A Manfrotto cuccok tele vannak ilyen ötletekkel, legtöbbjükre eleinte rá sem jön az ember. Ez a fazon tudja, mi kell a gizmo-rajongónak :-). Gratulálok az állványodhoz, szerintem jó választás volt. Az RC fej ugyan nagyobb, de ha jön életed nagy pillanata és gyorsan le kell kapni a gépet az állványról, több esélyed lesz így.

Mellesleg sok középformátumú gép is az 1/4-es csavart használja.

Előzmény: grizli (253)