facsega Creative Commons License 2001.12.30 0 0 13
Szoval a kodreszlet adatbazis-kezeleshez kapcsolodik. Egy Access adatbazist akartam Visual C-bol, OLEDB-n keresztul irni-olvasni. Ehhez ugyebar az egyik legjobb eszkoz az OLEDB Consumer Templates nevu osztalykonyvtar. Csak az a kis problema vele, hogy egy csomo dolgot nem kap keszen meg az ember. Nekem pl. az indexekhez valo kozvetlen hozzaferes hianyzott, vagyis az ADO-n keresztul is elerheto Seek metodus. Na ennek egy proba valtozata, amit ide betettem. A CTable accessort vettem mintanak: az Open metodust kiegeszitettem az index nevenek megadasi lehetosegevel es az Open-en belul megnyitottam az IRowsetIndex nevu provider specifikus interfeszt aminek egyik metodusa a Seek. Na ezzel mar helyben is voltam. A CIxTable-t ugyanugy kell hasznalni, mint a CTable osztalyt. Az IRowsetIndex-nek egyebkent meg van egy SetRange es egy GetIndexInfo metodusa is. Ezek megvalositasat a tisztelt olvasokozonsegre bizom.

Ui: A dolog azert nem jott letre ilyen siman, kb. 3 nap olvasas es probalgatas utan lett egy mukodokepes verziom (tudom lassu vagyok es bena - facsega :)

Előzmény: facsega (12)