tanita4 Creative Commons License 2001.12.20 0 0 topiknyitó
Ungár Klára: „Majdnem egy évvel később volt egy harmadik, egészen más jellegű beszélgetésünk. Ez azután volt, hogy hazajöttem Amerikából, a German Marshall Foundation három hónapos útjáról, ahol egyébként Fodorral voltam együtt. Sok minden volt, a főváros és egyebek, amiket Orbánnal meg kellett beszélnünk. Elmentünk ebédelni, sétálni, kocsmázni, több helyen láttak minket a városban. Együtt voltunk mondjuk kettőtől éjfélig. Apró momentum, hogy egyszer kiléptünk egy étteremből, Viktor barátságosan a vállamra tette a kezét, amit véletlenül éppen meglátott Móni, Hege barátnője. Másnap attól visszhangzott a Lendvay utca, hogy Ungár az Orbán szeretője. Ettől nem voltam boldog, már csak azért sem, mert nem volt igaz. Egy politikai párt életében ezek is fontos részletek, de ami még érdekesebb volt, az az, hogy ennek a maratoni sétának az egyik pontján Orbán azt mondta, hogy szakmailag le kell győznünk az SZDSZ-t. Mi legyőzzük Tardos Mártont mint közgazdászt és Hack Pétert mint jogászt, mondta. Nekünk jobbnak kell lennünk. Ez már több volt annál, hogy a tanítvány meg akarja haladni a mesterét. Én erre azt feleltem, hogy nem vagyunk jobbak Tardos Mártonnál, és ebbe a ki kit győz le dologba nem vagyok hajlandó belemenni. Tőlem ne várd, hogy harci helyzet legyen, mondtam neki.