Pacemaker Creative Commons License 2001.11.10 0 0 435
Ezen gyógyhatású termékek azért nem lesznek gyógyszerek mert a forgalmazónak, gyártónak nem éri meg. Alább már beszéltünk hogy lesz egy vegyületból , anyagból gyógyszer. Hosszú kutatás, kisérlet, majd kipróbálás , klinikai tapasztalatok, csomó engedélyezttés stb, szóval nagyon sokba kerül. Míg egy gyógyhatású terméknél nem kell ennyi minden, de bizonyos vizsgálatok itt is kellenek, vagyis hamar piacra lehet dobni, a többi már marketing, de ezek nincsenek igazán a nyugati tudomány alapján alátámasztva. HA megnézed a legtöbb ilyen terméket általában így reklámozzák: XY azt mondta hogy egy hétig használta és csodát tett pedig már az orvosok is lemondtak róla. Általában ezek a szerek nagyon jól hatnak a pszochoszomatikus betegeken ( placebohatás).

Hogy placebot miért nem forgalmazunk mert szerintem etikátlan lenne ,a beteget becsapnánk , mivel hogy hasson nem mondjuk el neki hogy nincs semmi hatóanyag benne. Viszont dignosztikus célból én is szoktam alkalmazni megfoghatatlan tünetek esetént, mert ha a placebo nagyon jól "hat" akkor a beteg kissé túlértékeli a tüneteit. Persze vigyázni kell ezzel is mert a betegnek mindig igaza van.

Előzmény: Mumu (434)