nippon Creative Commons License 2001.11.10 0 0 4793
Sziasztok!

Csütörtökön én is beestem a kocsi alá! Gyertya csere, váltóolaj, fűtéscsap stb. Valaki szerelt már ez utobbit? Ne tudjátok meg mekkora szívás, persze lehet, hogy van valami trükje, de nekem nem sikerült rájönni. Már nem emlékszem melyik szerelő mondta, hogy csak lekapom alul a mfalat, és mindent látni fogok. Hát én alul nem tudtam leszedni semmit ellenben szemből hosszú kinlódások és próbálkozások árán kiszereltem mindent. De akkor ért a meglepetés, hogy a merevítő mindent eltakar! Na mindegy. Kigyó kezüt játszottam és pár óra kinlódás után kint volt. Kiderült, hogy a fogaslécnél a perselynél ereszt. Nosza mondom szét kapom ennek már úgyis mindegy! (a bontóba azt az infót kaptam , hogy 14körül adnak valamit ami kitudja? Ill az új 20-30 között valami! Nos ez kiba drágának tűnik, még ha egy remekmű is ez a fütéscsap. Egy szónak is száz a vége nekünk úgy tűnt javíthatók ezek a csapok. Az igazság az, hogy kéne valami műanyag ragasztó és ami bírja a meleget és szórít és a csúszkálástól sem enged el (csap - persely).Nos ilyet nem találtunk. Ha valaki tud ilyet érdekel!!! Maradt a barkácsolás aminek visszaszerelés után meglett a böjtje! Szóval most van fűtés nem ereszt sehol de nem szabályozható. Ez van! A váltó olaj cserénél, kiderült, hogy valami nagyon sűrű olaj volt benne ráadásul grafittal, hogy a kopásokat eltüntessék. (szinkronos...) Valamint az első lengéscsillapítót is cserélni kell és a karburátort átnézetni!
Nos Misa ne búsulj nekünk is rossz nem csak neked!
LG