nyman Creative Commons License 1999.03.02 0 0 12
Nem tudok altalanos tanacsokat mondani. Anno sokat olvasgattam errol, de mar kiestek az infok. Szempontok ami alapjan en dontottem. (Ez meg nem biztos, hogy jol. Majd 15 ev mulva elvalik) Itt van egy kis ajanlott olvasmany a temahoz: http://www.nepszava.hu/plusz/nyugdij/nyitolap.html

Szoval a szempontok:
1. Orszagos fiok (ne kelljen pocsolni, ha az ember elkoltozik)
2. Magas jovairasi szazalek. (pl BB 96% OTP 94% ezzel a 2%-kal ugyan nem sokat lonek, vegeredmenyben csak par szaz esetleg egy-ket ezer forint evente)
3. Magas tagletszam (fajlagos koltsegek alacsonyak)
4. Ne legyen biztosito (ugyanis azok ugyis valamelyik bank dolgait hasznaljak, ha megnezed az aprobetunel, ki is az alapkezelo)
5. Ne legyen uj formacio, mivel akkor az infrastrukturaba sokat kell befektetni.

Asszem ezek es meg mas szubjektiv szempontok motivaltak a BB mellet. Az OTP volt meg a masik eselyes. De ha bemesz egy OTP fiokba altalaban mennyi ido alatt vegzel? Mennyire udvariasak. stb. Ami a BB ellen szolt, hogy a Bokros elvtats idejeben majnem csodbe ment. De van egy csomo garancia a penztarak mukodesenel. Aztan a franc tudja mi lesz husz ev mulva.

A biztositoknal allitolag azert magas a tagletszam, mert ok ugynokoket is bevetettek.

Asszem felevente atlephetsz egy masikba, ha nem tetszik es ezert a penztar csak a torvenybe meghatarozott %-ot vonhatja le. Ez pedig megint nem veszes.

Ha meg nem dontottel akkor gyorsan lepj be valamelyikbe oszt majd max atlepsz. Ezzel is szerintem tobbet nyersz, mintha meg ket honapig hezitalsz.