szistipisti Creative Commons License 2001.10.27 0 0 273
Szia kola23!

Ha még nem döntöttél, hidd el én aztán igazán át tudom érezni a dilemmádat. Kezdetben a Fókusszal kacérkodtam, majd, jött a 307 nyílt nap, és enyhén szólva meginogtam. Többször mentem szalonokba, tesztvezetés, tesztek olvasása, és felülkerekedett a 307. Nemrég hallottam a Toledo akciójáról, ezért elmentem abba a szalonba is, megnéztem beleültem nagyon tetszett, és az akciós ár is elgondolkodtató: Seat Toledo Signo 1,6 digit klima 4 elektromos ablak, alufelni, miegymás alig több mint 4 millió. Az árengedmény 600 ezer, mert akció nélkül 4,6 lenne. Bennem az döntötte a 307 felé a mérleget, hogy a Toledót olyan felszereléssel (bár nem kevés) kellett volna elfogadnom amilyennel volt. Ha meg egyéni módon akarom összeállítani, és néhány dologban nem akarok engedni (Téli csomag naptető automata ablak és naptetőfelhúzás, CD stb) akkor a Seat már qrva drága (sőt nem is lehet mindent belerendelni). A 307 1,6 Prémium full nekem kevesebb mint 4,3-ba került, igaz, hogy várnom kell rá, de a belső színe is olyan lesz amilyet akarok. Egyébként mindent összevetve 8 hónapi keresgélés után ezzel a tapasztalattal az a véleményem, hogy a 307-nél kényelmesebb autó ebben a kategóriában nem létezik. Lehet, hogy egyel magasabb kategóriában sem nagyon találnánk. Nekem pedig a legfontosabb a belső kényelem. Tehát az eredmény 307. Az 1,6-2 liter vonatkozásában az a véleményem, (és nem csak nekem) hogy általános használatban észre sem lehet venni a különbséget. A fogyasztásban több mint fél liter az 1,6 előnye, árban 300 ezer, szélsőséges viszonyok között pedig én nem használom. Tehát az eredmény: 1,6
Döntsd el rendeld meg és megnyugszol a dilemmának vége. Hidd el én már csak tudom!

Előzmény: kola23 (266)