dismay Creative Commons License 2001.10.26 0 0 269
ola,

szoval en mar 4x-szer voltam portugaliaban
es olyan perverz vagyok hogy mindig visszamegyek es ugyanoda
van mas hely is slovenijaban piran varosa)

a Carmo az pedig fent a leegett templom, ahova nem lehet felmenni mar az Elevador da Santa Justarol regen lehetett)

nekem pont ez a lepukkantsag tetszik benne, meg a kosz stb.
az egesz feeling ahogy elnek, ahogy maskent sut a nap lisboaban, a Tejo es az ocean szaga
a hightech es a nyomor egymas mellett elese
amikor eloszor voltam akkor eleg kemenyen at kellett allni arra a ritmusra kb. 3 nap
ma mar nem rogton jon a flash...

szerintem nem baratsagtalanok csak szarnak mindenre (gondolj arra egyedul a portugal gyarmatositok keveredtek tudatosan a meghoditott gyarmaton elo benszulottekkel)(ez becsulendo tulajdonsag pl. kedvenc residencial de florescente nevu helyen telefonon azt mondjak nincs szoba, ha odamesz ures az egesz:))

alapszabaly spanyolul nem beszelubk portugaliaban
ha valakinek spanyol etlapot adnak ez a legnagyobb sertes. a dolognak tortenelmi alapja van, a spanyolok jo sokaig elnyomtak oket kb. olyan mint a magyar-roman viszony.

nem tudom engem most kifejezetten zavart az, hogy chiado-ban megjelentek a shopping mall-ok
96-ban ott meg allt (a kulso falai) a regi kb. 25 evvel ezelott leegett szinhaz, be lehett menni az avenida de liberdade-n levo kisertett hotelbe, es meg mukodott a condes mozi is (mivel mindent feliratoznak kiraly filmeket lehet nezni eredeti nyelven)
hianyzik az is hogy akkor meg nem volt kereskedelmi tv csak a ket allami ado, es mokas kosztumos brazil sorozatokat lehettt nezni, nem a tomegszart amit itthon adnak.

monjuk en veletlenul mentem eloszor ki, volt a narancsban egy hirdetes repulojegy lat minute lisboa....

egyetertek csiszar jenovel hogy a vilag legkiralyabb helye...
ha majd sok penzem lesz oda megyek nyugdijas koromba vagy hamarabb...
es meg vettem oriasi portugal zaszlot is a Se fele menett levo zaszlo boltban:)

ja es itt van a vilag legjobb kaveja, oceanja (pl. penicheben a x kilometeres feher homokos tengerpart)
a vilag legjobb parkjai oriasi tropusi fakkal
kiraly kulturalis centrum belemben
macska kultusz ezerrel:)
itt csinaljak a legjobb polipot, es szardiniat
kivalo borok, amitol nem leszel masnapos es nincs a pohar aljan a jellegzetes feher por...
baratsagos emberek....
kiraly bacalhau boltok, ahol olcso pezsgot es gyumolcsoket is kaphatsz
es az imadott csoki nok kulonbozo arnyalatokban!!:)

erdekes nekem/nekunk koszontek
mondjuk en alapjaban el kerulom a turista rablo helyeket, hetkoznapi kocsmakba ettermekbe nyomultam
torzskocsmamba masnap megismertek es a vinho verde-t es a pohar vinho de madeirat keres nelkul hoztak...
erdemes elmenni a lepukkant neger negyedben is ott utcan aruljak a szardiniat

az urinol a var aljan nem mukodik, ha lattad wim wenders nagyon ciki filmjet lisboarol abban meg hasznaltak
adeus
dismay a portugal