Grof Creative Commons License 2001.10.25 0 0 1047
nb1.hu:
---
A nap interjúja

Gellei Imre

Mint már beszámoltunk róla, Gellei Imre lett a magyar válogatott szövetségi kapitánya. A szakemberrel elsőként beszélgethettünk megválasztása után.

- Először is gratulálok. Kitől tudtad meg a hírt?

- Ez egy érdekes dolog. Ha hiszed, ha nem, a Magyar Zolitól tudtam meg, hogy én lettem a kapitány.

- Meglepett, hogy ilyen nagy fölénnyel választottak meg, vagy inkább örültél neki és számítottál rá egy kicsit?

- Nem számítottam rá, és elfogadtam volna, ha fordított arányban történik minden. Ez egy olyan állás, amire nem szokás ajánlkozni.

- A családoddal megbeszélted, hogy jó-e ez nektek?

- A családommal nagyon jó lelki kontaktusban vagyok, mindig elfogadták a döntéseimet. A feleségem feladta a vegyészmérnöki diplomáját miattam, neveli a két gyerekemet, úgyhogy megvan a munkamegosztás.

- Mi a rövid és a hosszú távú célod?

- A rövid távú az, hogy a macedónok ellen fogunk játszani, először úgy készültem, hogy Újpesten lesz az utánpótlás-meccs, de kiderült, hogy a nagyválogatott mérkőzése lesz ott, úgyhogy a Megyeri úton fogunk játszani.

- A szakmai stábról van már elképzelésed?

- Elképzelésem van, de amíg nem beszélek velük, addig ez nem lenne sportszerű.

- Az utánpótlás-válogatottal mi lesz?

- Bízom benne, hogy az elnökség bölcs döntést hoz, és olyan embert bíznak meg a csapat irányításával, akinek van pedagógiai vénája.

- Mennyiben fogsz eltérni elődöd munkájától, illetve mi az, amit esetleg átveszel abból?

- Nagyon nagy dolog, hogy a Berci három éven át szövetségi kapitány tudott lenni, azt gondolom, hogy azok közül a játékosok közül, akik az ő keze alatt kinevelődtek, nagyon sokat fognak látni ebben a csapatban is.
---
Kategorizálni szerintem sem szerencsés, Klauszt viszont légyszi inkább ne.

Előzmény: h3o (1046)