Sedyl Creative Commons License 2001.10.24 0 0 topiknyitó
Sziasztok!
Ezt a topikot azért hoztam létre, hogy elsírjuk bármiféle sérelmeinket ami a címmel kapcsolatos és esetleg megoldást találjunk rá.Ha elsüllyed, akkor elsüllyed, ha nem nem:)

Az én esetem úgy kezdődött, hogy még valamikor júniusban szétment a számítógépem tápegysége. Elvittem egy nálunk ismert boltba(Nyírdigit), ahol már amúgy is többször voltam.Otthagytam, azzal, hogy pár nap múlva jövök érte.Mikor legközelebb mentem érte örömmel vettem tudomásul, hogy sikerült megjavítani(1500 ft-ért).És itt követtem el az egyik legnagyobb hibát:nem kértem és nem is kaptam róla semmi papírt.(Nyílván saját zsebre dolgoztak)Hazavittem és visszaraktam a gépbe, ami tökéletesen működött-kb 1,5 hónapig.Bekapcsolom, se kép se hang, csak égett szag.Kikapcs.Viszavittem.Ott azt mondták, hogy valószínű eldobhatom venni kell egy vadiújat, jöjjek pár nap múlva.Otthon közben kiderült, hogy nemcsak a táp, hanem a vinyó is tönkrement.Vissza a boltba, de már az egész géppel.Itt jött az újabb pofára esés.Nemcsak a táp meg a vinyó(17,2 Gb), hanem majdnem hogy az egész gép tönkre ment:plusz az alaplap(Abit),SbLive hangkártya,3com hálózati csatoló,Geforce2 (alig 2 hónapos volt)-bőven 100ezer ft felett, ha újat vennék.
A boltban persze csípőből rávágták, hogy villámcsapás, mert aznap este vihar volt.Felajánlották, hogy biztosító meg blablabla.Mi persze felvetettük hogy talán hibás javítás miatt történt.(Tudni kell, hogy a táp javítása elég kockázatos, könnyen tönkre mehet az egész gép.)Szó szót követett, a vita odáig fajult, hogy az ürge(a főnök), gyakorlatilag azt is letagadta(!!), hogy valaha ott jártam(nincs róla papír). De továbbra is megígérte, hogy -bár nekik semmi köze az egészhez - ő nagylelkű lesz és a saját biztosításán keresztül elintézi(milyen megható az ilyen szolidaritás).Mi azért aludtunk rá egyet és úgy gondoltuk, hogy nem hagyjuk ott a gépet és majd mi elintézzük a biztosítóval.
Amikor visszamentünk az ipse szó nélkül visszaadta.Úgy „mellesleg" megjegyezte, hogy ő előző nap szétszedte a tápegységet és láss csodát, talált benne egy elég feltűnő fémdarabot ami zárlatot okozhatott(amit már egy másik szerelő és a tesóm és megnézett előtte és nem volt benne).A másik érdekes fordulat az volt amikor hirtelen már az is kiderült, hogy ja igen, volt ott a táp de állítólag semmi baja nem volt, csak egy biztosítékot kellett kicserélni.Ez meg azért érdekes mert emlékszem, hogy egy kondenzátor kipukkant és kiesett belőle.
Egy szóval hazugságot hazugságra halmozott, hogy magát mentse a felelősség alól én meg szívtam, mert a biztosítónál kiderült hogy a táp hibás javítás miatt ment végleg a számítógéppel együtt tönkre(azaz, hogy nem is lett volna szabad megjavítani).
Papírom nincsen róla, a Fogyasztóvédelem maximum beinthet, így jártam.
Egyszerűen felháborító, hogy egyes cégek a „mindent a vevőért" szlogen mögé bújva csakis a saját érdeküket lesik, a kedves vásárló pedig hasonló esetekben magasról le van sz*rva.Még írhatnék jópár sor anyázást, de egyenlőre elég a tény.

Ja és még valami.Kedves r.b.!Mivel tudom, hogy szoktál az indexre írni és lehet, hogy olvasod, üzenem neked: Ha meglátsz valahol, ajánlom inkább menj a túloldalra, mert azt a találkozást nem köszönöd meg és még a füligszáj vigyorod sem fog kihúzni a szarból.Ez nem fenyegetés!Ez is csak tény!