mukkancs Creative Commons License 2001.10.16 0 0 251
Sziasztok!
Én most jöttem haza szombat délután Portugáliából, és azt kell mondanom, hogy nekem sem jött be. Bocs! Emondom, miért. A tájak, városok nagyon tetszettek, de arra senki sem készített fel - pedig elolvastam az összeshozzászólást itt mielőtt elmentem -, hogy az emberek állandóan csuláznak az utcán, az étteremben is szívják az orrukat, állandóan lökdösősnek, az esernyőjükkel szinte kardélre hánynak - sajna kellett nekik is az esernyő, mert a 10 nap alatt 7-et esett -, és több a kéregető, mint a pesti aluljáróban, és ha nem adsz, akkor lefikáznak elég durván, ennyit megtanultak angolul.Ja, és hogy sehol sincs nem dohányzó övezet, reggeli közben - ami mellesleg iszonyatosan jó azokban a kis kávéházakban,végigettem a kínálatot a péksütikből - állandóan szagolhatod és szívhatod a nikotint. Olyan kéregetőkkel is volt szerencsénk, aki, ha nem adsz, megmutatja sebesüléseit, levágott lábujját, lábfejét, sebeit, miközben te épp ennéd a polipodat (na az is fincsi :)). Hát ezért nem jött be. Na meg az Alitáliáról nem is szólva. Odafelé Portóba repültem, Porto egyébként szerintem igenis sokkkkkkkal jobban tecccet, mint Lisszabon, bár ezzel lehet, hogy az itteniek szemmében elásom magam, de sebaj!Na szóval odafelé nem volt gond, a csomag is megjött. De visszafelé Lisboa-ból, hát iszonyat utam volt. Eleve azt mondták, 3 órát fog késni a járat, mert lerobbant. Eredetileg 18.40-re értem volna Milánóba, és a csatlakozásom 20.05-kor indult volna vissza. Na ehelyett megérkeztem nagy nehezen milánóba 20.10-re, rohantam a gépemhez, mert mondták, hogy ha rohanok, még elérem, mert épp gondok voltak a központi rendszerrel, és késtek a járatok. No, kiköpve tüdőmet elértem a gépet, persze a csomag nem, de ez annyira nem izgatott. Felmásztam a gépre, na és akkor még ott ültem 2 órát rajta, amikor közölték, hogy elromlott a hajtómű, legyünk kedvesek kiszállni. Ott kellett éjszakázni Milánóban. Másnap du.2-re értem haza. Hát ez se tetszett, de ez nem Portugália hibája, az igaz.
Most akkor sokan utáltok????:((((