Advantech Creative Commons License 2001.10.10 0 0 104
Sziasztok!

Ide is leirom a problemamat.
A kovetkezo a gondom: Tavaly majusban egy uj vinyot kellett vasarolnom, mert a Quantum 1G-as tonkrement. Egyszercsak elment standby-ba es nem akart visszajonni, csak tobbszori ki- es bekapcsolas utan. Majd badsector-ozni kezdett es vegul mar el sem indult. Vettem egy WD Caviar 6.4-est. Most az kezdett el szorakozni. Par napos allas utan bekapcsolva boot-olasnal a C: meghajto olvashatatlansagara hivatkozva abbahagyta a win inditasat. Resetelve a gepet, mar a BIOS sem ismerte fel a vinyot. Nehany kikapcsolas, meg csatlakozok mozgatasa utan vegul elindult, de megserult a file rendszer. Annyira, hogy kenytelen voltam ujra formazni es telepiteni. Tegnap este megint nem tudott bebootolni, hasonlo jelenseggel es megint megserult a file rendszer.
Tobb tippem is van a hiba okara, de nem tudom, tenylegesen mi lehet az oka.
1. az alaplap halodik
2. tul sokat volt particionalva, formazva (bar ez szerintem nem lehet az oka)
3. sokat volt mozgatva es megserulhetett es most jon elo a hiba (ugy erzem amennyit mozgattam, annyit ki kellene birnia, nem volt hurcolaszva, csak egy koltozes volt, meg takaritas, szereles eseten mozgatva)
Szerintetek melyik lehet a valodi ok? Vagy van meg mas lehetoseg is? Azert is irtam le, hogy mi tortent a masik vinyoval, mert talan osszefugg a ket dolog. Egy P1-es, VX-es alaplapom van, mar jo par eves. Neha a CD-rom is szorakozik, nem ismeri fel az alaplap, es csak villog a LED-je. Majd kabelmozgatas es ki be kapcsolas utan "megjavul".
Bocs, ha hosszu voltam.

A.