csinovnyik Creative Commons License 2001.10.04 0 0 72
hé, skacok!

ha fórum üzemeltetése rentábilis üzlet volna és a tasztaltársak havi néhány száz forintja életben tudná tartani, akkor egy bevezetett néven (index) egyéb tartalommal és szolgáltatásokkal kiegészítve bomba üzlet kellene legyen. ha viszont így lenne, az indexes kollégáknak nem kellene izgulniuk az állásukért. a nemzetközi helyzet viszont fokozódik és kevés manapság az olyan befektető, aki többszáz millát össze bírna dobni arra, hogy egy egzotikus nyelvű portállal hasítson. (leszámítva a deutsche telekomot) vagy ha mégis, akkor joggal gondolhatja, hogy néhány hónap múlva ez sokkal olcsóbb lesz.

ha az indexesek (és az ő befektetési tanácsadóik) hinnének a közösség bizalmában, már rég bedobták volna, hogy vegyünk baromi drágán index részvényt. ez több dologra is jó lett volna. egyrészt anyagi fedezetet teremtett volna valamiféle működésre, másrészt néhányan végre beválthatták volna részvényopcióikat és elutazhattak volna megérdemelt nyudíjasrzervátumukba a bahamákra.

visszatérve az originális kérdésre: nosztalgia ide, nosztalgia oda, egy vinyóra kimásolt törzsasztal-összes értéke gyors ütemben halad a nulla irányába és csak megszállott, vagy teljesen elhülyült emberek nézegetnék otthon évek múlva, mint annakidején dianézővel a szotüdülő ismerkedési estjén készült képeket.
a fórum attól ér valamit, hogy él, és például én most beírhatom ide a baromságaimat. ha nem üzemel valahol, ha nem jönnek folyton friss húsok, ha nincs idétlenkedés, anyagilag biztosan, de eszemi értékét tekintve is, gyorsan devalválódik.

reménykedjünk, hogy lesz mindig olyan portál ebben az országban, ahol használható technológiai megoldásokkal támogatva üzemel majd fórum. hogy ez valakinek üzlet lesz. megjelenünk majd ott, és viszünk magunkkal némi szellemiséget.