Grof Creative Commons License 2001.09.30 0 0 891
Egy Mátyus-interjú (szintén nb1.hu):

---
- Először beszéljünk a ti tegnapi bajnokitokról…

- Sajnos duplán vagyok szomorú, hiszen a Cottbussal 2-0-ra kikaptunk a Schalkétől. Úgy jöttem haza, hogy vigasztalódom egy jó meccsel, de nem sikerült. Az örökrangadón a szerencsésebb csapat nyert.

- Úgy tűnt mintha a második gólig a Fradi jobb lett volna, vagy tévedek?

- Valóban, a zöldek a második gólig egyenrangú ellenfelek voltak, ez után viszont az MTK jobban játszott a Ferencvárosnál.

- Holnap kezdődik az olaszok ellen a felkészülés, milyen taktikával lehet esetleg esélyünk?

- Gólt kell rúgnunk. Zárt védekezésből kell indulni, a jobb játékerőt képviselő olaszok ellen, gyors kontrákkal kell majd operálni. Bízom a csapatban és magamban is. Egy pontra lehet esélyünk.

- Ha te lennél a szövetségi kapitány, akkor nagyon felforgatnád az úgy nevezett „Bicskei-csapatot”?

- Két-három helyen lehet esetleg változtatni, de úgy hét-nyolc játékosnak a helye az megkérdőjelezhetetlen. Aki eddig ott volt a válogatottban annak ott is van a helye, hiszen nem véletlenül válogatta be őt az előző kapitány. Maximum három helyen tudok változtatást elképzelni.

- Az olaszoknak viszont mindenképpen győzniük kell, nem féltek egy esetleges „pokoli hangulattól” Pármában?

- Én hétről-hétre ilyen hangulatban játszom. Nem félek semmitől, valószínű, hogy telt ház lesz, ez engem általában feldob, remélem a többieket is, és akkor képesek lehetünk egy jó eredmény elérésére.
---

"úgy hét-nyolc játékosnak a helye az megkérdőjelezhetetlen"
Hát ez nem rossz! :-)