Gobe Creative Commons License 2001.09.30 0 0 89
***-tutajokkal kapcsolatban nagy a homály. Az esetek 95 százalékában összekeverik a fajtákat.
Ebből kifolyólag én sem tudom már, hogy melyik melyik. Mindenesetre a gyakoribb békatutajokra jellemző, hogy a "szőrös", bolyhos levelek miatt ha vizesek is lesznek, akkor az rögtön le csorog a levelekről. Így az eső, és a felcsapódó vízcseppek miatt nem lesz semmi bajuk. Más a helyzet akkor, hogy ha a halak leráglák a gyökerüket, és így egy hullám könnyebben felborítja őket. És ha így huzamosabb ideig vannak víz alatt, akkor átnedvesedik a levelük, és akkor tényleg tönkremennek. (Nálam az aranyhal ivadékok előszeretettel legelik az említett gyökereket, így már egy ideje pr növényt a szűrő vizére raktam, hogy ott nyugalomban átvészelje az időszakot, és maradjon jövőre is.

Más:
Lassan itt az ősz. Itt az ideje a nagyobb tavi munkálatoknak: levelek eltávolítása a tóból, vitamin a halaknak, hogy gondok nélkül átvászeljék a telet, tótakaró háló, vagy palló ideőbeni beszerzése elkészítése. Ne feletkezzetek meg ezekről! :o)

Gobe