Canis Creative Commons License 2001.09.26 0 0 58
Kedves Mennon!
Ha IRL személyesen beszélgetnénk biztosan gyorsan kompromisszumra jutnánk - kevesebb lenne a félreértés.
A gótika már önmagában tükrözi a stílus germán vonatkozásait, végül is mégse júdikának nevezték el a korszakot, nem? :))
:-) A "gotico" olasz gúnynév a "barbár", északi építészeti stílusra. A gótika észak-francia gyökerü és a keresztes háborúkkal egyidös (mint tudod) - és az égvilágon semmi köze a gótokhoz. Egyszerüen nem tudok elözményt találni sem germán, sem közel-keleti vonatkozásban. A felhasznált motívumok - meggyözödésem szerint - erösen szakrális jellegüek, a gótikus müvészet (építészet, képzömüvészet és irodalom) leginkább a vallásos jellegü témákban a leghatásosabb. Ha igazán belgondolunk nagyon kevés nem-vallásos épület épült gót stílusban, mert egyszerüen alkalmatlan világi épületek emelésére.
Én is hasonlót mondtam, kicsit ugyan másképp. Azért a mélypont szerintem kicsit tovább tartott.
Ezzel jeleztem, hogy kompromisszumként ez elfogadható nekem. A mélypont szvsz csak a VII-VIII. század (a kontinensen), ebben persze lehet eltérö vélemény.
Üdv:
Canis
Előzmény: Rhodosi Mennon (56)