Duda Creative Commons License 2001.09.24 0 0 304
Ipari Anti!

"Szerintem a nyelvi megértést az MI-nél nem programozni kell, hanem tanítani (de ezt már korábban említettem)."
Ezt nem értem.

Tenyleg nem erted! :)
Egy igazi MI tanulo automata is. Ez nem azt jelenti, hogy mindent tud amire felprogramoztad, hanem 'futas kozben' tanul, bovulnek az ismeretei.

A te megoldaso hasonlit a regi MI favoritra, a neuronhalora. Itt a vegcel egy fuggveny volt ami absztrakt modon marmilyen outputkent ertelmezhet (pl szoveges valasz, ha akarod). Itt a tanitas azt jelentette, hogy a fuggvenyre par diszkret pont megadasaval megtanitottak a halot, hogy a megfelelo inputra a megfelelo outputot adja. A neuronhalo tulajdonsagai miatt feltetelezheto volt, ha 'jol' tanitottuk meg erre a fuggvenyre, akkor azokban a pontokban is koveti a fuggvenyt amire nem tanitottuk meg. Ok ezt tudasnak hivjak. En nem. Ujabb info bovuleshez (tehat ha valtozik a fuggveny) ujra tanitani (programozni) kell a halot.

Kb ez jelenti a ciklotron altal emlitett tanitas/programozas problemat.

Az igazi MI-vel menet kozben bovulnek az ismeretek. Tehat futas kozben. NEm kell leallitani es a programozonak beprogramozni az uj tudast.

Na ez az a bagatell problema amit meg senki nem tudott megcsinalni.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (303)