Eger: Molnár 6 - Földvári 5, Kellner 4, Horváth T. 5, Vidakovics 4 - László 4, Szabó 5 J., Zahorecz 5, Filó 5 - Truczka 5, Kasza 5
Vezetoedzo:
Szentes Lázár
CSERE
Kellner helyett Katona (5) a szünetben, Vidakovics helyett Herold (-) a 71., Zahorecz helyett Nagy G. (-) a 80. percben
Nyírség: Téglási 5 - Deák 4, Kocsis M. 4, Balogh I Z. 5, Karkusz 5 - Turóczi 4, Szatke 5, Hleba 5, Fórián 5 - Csernijenko 6, Kocsis I. 5
Vezetoedzo:
Sándor István
CSERE
Hleba helyett Kondora (4) az 55., Kocsis I. helyett Gubacsi (-) a 71., Fórián helyett Göncz (-) a 74. percben
GÓLSZERZO
Csernijenko a 25. percben a balról érkezo labdát tíz méterrol, jobbal, félmagasan pörgette a hálóba (0-1). Filó a 36. percben László szabadrúgását követoen fejelt a bal sarokba (1-1). Kocsis I. a 41. percben 11 méterrol vetodve fejelt a jobb sarokba (1-2). Nagy Gergely a 88. percben ballal 12 méterrol lott a bal sarokba (2-2)
SÁRGA LAP
Filó (megrúgta Hlebát) a 38., Deák (elhúzta Truczka lábát) a 44., Kocsis M. (lerántotta Truczkát) a 84., Földvári (buktatta Gönczöt) a 87. percben
SZÖGLETARÁNY: 6:3 (0:1)
A találkozó elején mindkét csapat sok hibával futballozott, így folyamatos játék nem igen alakult ki. Az elso félido közepétol kerültek mezonyfölénybe a vendégek - a hazai védok megingásait kihasználva szerezték mindkét góljukat. Közben az egri egyenlítésnél a nyírségi védok is elnézték László Tihamér szabadrúgását, a hazaiakat persze az is megzavarta, hogy Filó Tamás fején irányt változtatott a labda. Nagy akarás, görcsös erolködés jellemezte az egriek játékát az elso félidoben - a vendégek valamivel tervszerubben futballoztak, és így megérdemelten vezettek a szünetben. Fordulás után folyamatosan átvette a mérkozés irányítását az Eger, kapuja eloterébe szorította a nyírségieket. Meddo volt azonban az egriek támadójátéka, noha László elott két esetben is adódott gólhelyzet, o azonban elobb rossz megoldást választott, majd a kapu mellé bombázott. Szögleteknél többre nem futotta a derekasan küzdo hazaiaknak, ám fáradozásukat mégis siker kísérte az utolsó pillanatokban. A csereként beállt Nagy Gergely elso NB I B-s góljával kiegyenlített. Alacsony színvonalú mérkozésen igazságos eredmény született.
MESTERMÉRLEG
Szentes Lázár: - Sokat tettünk a gyozelemért, a küzdoszellem kituno volt, de ez csak egy pontot ért.
Sándor István: - Az elso félidoben elszórakoztuk a helyzeteket, a másodikban feljavult az ellenfél, és megérdemelten egyenlített.
Így bíráskodott (8): Kassai Viktor nem volt könnyu helyzetben az ütközetek megítélésénél, de legfeljebb csak apróbb hibákat vétett az egyébként sportszeru mérkozésen
A mérkozésrol tudósított: Fesztbaum Béla