Törölt nick Creative Commons License 2001.09.18 0 0 8
Halihooo Mokuss!!!

Lattam a vitat... egyetertek (marmint a tobbiekkel)... Nincs benne semmi logika, na meg ugy eleve...

Namindegy... javaslom, hogy vegyel elo egy piackutatasrol szolo konyvet. Valahol az elso fejezet korul ott lesz a jo kerdoiv titka.

Sajna regen volt mar, de arra azert meg emlekszem, hogy a kerdoiv elkeszitese elott tobbek kozott a kerdoiv celjat is meg kell hatarozni. Ha megvan, johet a celcsoport es az eszkozok.

Na szoval a kerdoiv az internetre keszult, igy felteszem, hogy a celcsoportot jo elore meghataroztatok.

A bibi csak az, hogy en nagyon nem latom a kerdoiv celjat. Nem latom, hogy milyen kovetkezteteseket szerettetek volna levonni belole. Sikerult esetleg valamilyen osszefuggesre fenyt deriteni? Hol vannak az "egyeb" valasztasi lehetosegek? Ha valodi informaciohoz szerettetek volna jutni, azokat is meg kellett volna hallgatnotok.

A kerdoiv stilusaval is baj van. Vagy legyartotok egy komoly kerdoivet amire mindenki a legjobb tudasa alapjan valaszolhat, es a valaszokbol valoban hasznos kovetkezteteseket vonhattok le, vagy egy teljesen komolytalant. A kerdesek mellett talalhato hulyebbnel hulyebb valaszok engem pl. rogton arra kesztettek, hogy az altalam tartott allatoknal az illegalist xeljem be.

Ja, a kerdoiv mas alapveto szabalyokat is felrug. Annak a kerdesnek pl. hogy "milyen allatot tartasz, ha van allatod?", a "van allatod?" kerdes utan kellett volna jonnie. Es ehhez a sorrendhez pusztan jozan paraszti eszre lett volna szukseg.

Az anyagiakkal (az egyesulet tamogatasa) es a "hol hallottal" cimu kerdeseknek (csakugy mint a demografiaiaknak, ami ugyebar nem szerepel a kerdoivben, pedig hasznos lett volna) is a kerdoiv vegen a helyuk.

Na jo.... minel tovabb nezem a kerdoivet, annal rosszabb... inkabb feladom.

Ja, ez mar csak kukacoskodas, de sajna nem tudom megallni:

Az "Állatom kapcsolata az állatorvossal." cimu kerdesre adhato "Rendszeres kapcsolatom van állatorvossal, rendszeresen járok állatommal orvoshoz..." valasz kesz rohej... kit erdekel a Te maganeleted. Ha rendszeres kapcsolatod van az allatorvossal/allatorvosnovel az a te dolgod. Persze a, hogy allando kapcsolatban allsz az allatorvossal mar erdekesebb. De ahogy azt mar mondtam, az elobbi tenyleg a Te maganugyed:)

Előzmény: Filly (7)