Maminti Creative Commons License 2001.09.18 0 0 37
Először is nagy-nagy gratula! :)) Talán tudok macsügyben segiteni. Nekem két cicám is van, mindkettő benti, nem járnak ki, már 3 éve vannak velem. Ahogy gyanússá vált, hogy esetleg terhes lehetek, rögtön gumikesztyűt húztam az alomtakaritáshoz, és minden egyes alkalom után alaposan fertőtlenitettem a kezem. Az első vérvétel alkalmával kértem a toxoplazmozis ellenőrzését is, az eredmény negativ lett, igy 2 hónap múlva megint megismételték, az is negativ lett. Ha gondolod, megnézetheted a cicáidat is ez ügyben. Kikérdeztem egy állatorvost is ez ügyben, ő azt mondta, hogy a cicakaki csak 72 órával később lesz fertőző, addig meg az ember csak nem tartja ott az almostálcában a cuccost... Ha a macskák kijárók, akkor viszont jobb, ha kerül velük a kismama minden érintkezést. Ugyanúgy kerülni kell a nyers hús evését (tatár bifsztek nuku), és a husi előkészitése után is alaposan kezet kell mosni. Ugyancsak veszélyes még a kertészkedés is, mert a föld is fertőzött lehet - megint csak ajánlani tudom a gumikesztyűben való dolgozást és utána fertőtlenitést.
Előzmény: Mustafa HalifaX (35)