iceride Creative Commons License 2001.09.16 0 0 46
"...30 ezret fizettem kétévente tagsági díj gyanánt,heti 22 ezret minden cserémért..."

Stimmel...

"...meg egy csomó telefonszámlát..."

Ember, milyen számot hívsz???
Az RCI ügyfélszolgálata belföldi tarifával működik...

"...Óh, de világot láthatok! Ha van pénzem odajutni, repülő(rci esetében persze nem olcsó charter), autóbérlés stb., majd a meglepetés: a csere üdülőben fizetek az uszoda stb. használatért, az elektromos áram!!! fogyasztásomért(kb. 6000Ft), a gyerek ágyért stb., esetleg más címeken pl. adók stb., továbbá a költőpénzemet kaukciókén (5-100 ezer Ft)kérik el tőlem akármiért is..."

Hát a repülőjegyet mért az RCI-nél veszed (az RCI ebből a szempontból nem a legolcsóbb forrás)?
Az útiköltség meg az autóbérlés meg nem az RCI hibája, at akkor is fizeted, ha utazási irodával mész:)
Az uszodáért csak akkor kell fizetned, ha ez a katalógusban szerepel.
Áramfogyasztás? Hát ez tényleg pofátlanság. Más -nem RCI - szállodáknál is előfordul, de ezzel egyet kell értenem, ez már nem fér bele a normálisba...
Gyerekágy bizony stimmel, mindenhol máshol is fizetned kell érte.
Kaució szintén általánosan bevett dolog, nem csak RCI szállodákban. Mindazonáltal ha zavar, válassz olyan szállodát, ahol nincs. (egyébként annak, aki nem tudná, a kaució távozáskor visszajár)

"...emlegetett 3 százalék majd még mindezek után most jön..."

Bizony ez is így van. Ha visszaolvasol a topicban, látni fogod, hogy mindazt, ami költséget itt felsoroltál, én is elmondtam.
Ha ezeket mind összeadod, akkor is bagó összeg jön ki szállásra...

Egyébként az, hogy a magyar hetek csereértéke nem jó, az egyszerűen hülyeség:)
Azt sem tartom valószínűnek, hogy egy német, vagy olasz üdülési jog olcsóbb lenne.
Egy Kanári-szigeteki talán.

Na akkor most jöjjön a segítség...(már ha egyáltalán tudok segíteni)

Kérdéseim:
A saját jogod az Aparthotel Hévízben van?
Mennyiért vetted?
Hány személyes (ha a sajátodról beszéltél, akkor gondolom 4)?
Milyen komfortfokozatú? 4/4? 4/2? (szerződésben benne van)
Kitől vetted?

Üdv: Iceride