Thoughts Creative Commons License 2001.09.05 0 0 423
Szia!

"Persze, azt én is alátámasztom, hogy a kajáért sokmindere rávehetők az állatok (is) nade ne felejtsd el, a kutyám egyéb tiltás esetén is (ahol nyoma sem volt kaja-ügynek) hasonló módon sértődött meg."
Most erre azt tudom mondani, hogy ha ez a viselkedésminta annó a kaja megszerzésére irányult, majd célravezető volt máskor is, akkor logikus, hogy fennmarad más esetekre vonatkoztatva is annak ellenére, hogy elsősorban a kajáért csinálja!

"Nem látom tisztán, ez miben különbözne lényegileg az emberi döntéstől."
Ebben:
- az állat fejében mindez mérlegelődik
- az ember fejében mindez mérlegelődik az illető által (ehhez köll szvsz az öntudat)

"Ez bizony szerintem határozott döntés eredménye kell hogy legyen."
Igen, de ez még mindíg lehet csak a motivációk mérlegelődése, nem pedig mérlegelése.

"Ha rászántam magam, majd megírom az eredményt."
Csak diszkérten, még a végén hülyének néznek, hogy összemázolod az ebed! (;

"Hiszen számításba kell venni, hogy nem falkaállat a macskaféle, és nincs olyan nagy foku és olyan sürü kényszer náluk a fajtatárssal való megértetésben."
Igen, én pontosan ezt tartom a gyengébb képességek okának.

"Mindenesetre ne feledkezz meg arról, hogy pl. egy gazdátlan kutya milyen kiszolgáltatott, mennyivel életképtelenebb, mint egy gazdátlan macska."
Mivel a kutyáknak sokkal kifejlettebbek az érzelmeik, sokkal jobban kötődnek a személyhez! Ha egy kutya az utcán nevelkedik épp olyan jól elvan mint egy macska...

Előzmény: oncogito (421)