Törölt nick Creative Commons License 2001.09.04 0 0 13
Amikor azt írtam, hogy kalkulálj, nem arra gondoltam, amire Te. AZt szerintem soha nem tudod kalkulálni, hogy miként rontja el a szolgáltatód a feltételeket, mennyivel lenne előnyösebb egy másik társaság (vagy akárcsak ugyanazon társaság) más akciójába beszállni a bevállalt helyett, vagy hogy mennyire romlik el a saját anyagi helyzeted. Ezeket soha nem tudod kalkulálni, viszont kiszámolhatod előre, hogy a szerződéseddel és a hűségnyilatkozatoddal mekkora kötelezettséget vállalsz arra az esetre, ha tényleg velük maradsz az aláírt időtartamra, és mekkorát akkor, ha mégis ki akarsz szállni. Mellesleg a tíz- húsz- harmincezer forintos készülékár is kamu z előfizetéses akciókban, hiszen évek alatt kifizettetik veled a hetven-kilencvenezer forintot részletekben. Ha például vállalkozásnak veszed, a könyveidben a magas értéken fog megjelenni a cucc és beruházásnak számít.

Nem hiszem, hogy Európában utánad hajítják a kártyafüggetlen készülékeket. A készülékgyártónak nem érdeke, hogy olcsón adja a készüléket. Azt a szolgáltató veszi meg, és ő finanszírozza, cserébe hűségnyilatkozatot kér tőled, hogy biztosan fizess neki adott időtartamon keresztül. Erre való a sim lock is, ami egyébként a gsm technika megcsúfolása.

Előzmény: Tiborcsik (12)