M62 187 Creative Commons License 2001.09.01 0 0 5804
rézgaras:
"Azonban szvsz. üzleti célból inkább egyszerűbb modellekkel kellene kezdeni, elsôsorban állomásokkal, mert úgy érzem, arra nagyobb lenne a kereslet. A magyar szabványtipusok pedig szerintem jó alanyok a modulrendszerű modellekhez."

Nem értem az első mondatot... Hogy jön ide az üzleti cél? Erről itt nem esett szó. A bemutatott három épületből kettő felvételi épület. Az egyik egy fővonali II. osztályú épület, szabványterv alapján, éppen ahogyan említetted, a másik Balatonfűzfő állomásépületének tükörképe...

"Csak egy pár kérdés, ha nem szakmai titok:

- mibôl vannak a házak? Műanyag, kartin vagy gipsz?
- a stukkó-csíkok hogy készültek?"

Nem titok, de minden részletbe nem mennék bele. Minden ház, és a házak minden alkatrésze (ablak, ajtó, lépcső, "stukkó", rács, korlát stb. - különböző fajtájú és minőségű - kartonból van.

khotjoe?
"Valoban szép munka, alig várom a többi kép elkészültét."

Sajnos szerdán leszállítottam az újabb megrendelést, a digitális fotózás az előző napon kútba esett. Most várni kell néhány hetet, amíg kapok papírképeket a már beépített házakról. :-(

csíkosháTTú?
"Mikor lesznek építőkészletként megvásárolhatók?"

Nem lesznek építőkészletek. Két évvel ezelőtt H0-ás egyszerű őrházzal megpróbálkoztam, de sorban hozták vissza őket, mert nagy kézügyesség kell a tökéletes összeállításhoz. Mivel itt kartonról van szó, a megfolyt ragasztó nem távolítható el nyom nélkül. Összeállítás után a festés már nem oldható meg eredeti minőségben...
Vagyis a jövőben csak készházak lesznek, készletek nem...
A sorozatgyrtás ötlet szinten foglalkoztat, de a speciális technológia miatt nehezen megoldható.

Egyébként a látottakon kívül jelenleg még egy lakóház, egy 1888-as MÁV-szabványú TT-s "emeletes őrház raktárhelyiséggel", egy TT-s és egy H0-ás egyállású mellékvonali mozdonyszín és egy mellékvonali H0-ás egyszerű őrház van itthon, még leszállítás előtt. Szerdán egy TT-s kétállású mellékvonali fűtőházat, egy-egy TT-s Balatonakarattya és Balatonkenese "mintájú" épületet szállítottam, ezek az őszi MAVOE-kiállításon is láthatóak lesznek a Molnár Rezső helyi kör asztalán...

És végül: köszönöm a dícsérő szavakat!