Gobe Creative Commons License 2001.08.25 0 0 68
Pipiék:
Ha még úgyis az ásás szakaszában vagytok, akkor szerintem nem rossz döntés, ha még 20-30 centit lejjebb mentek...
Nekem nagyjából akkor a tavam, amit említesz - 2x3 méter, és átlagosan 75 cm mély. Az enyém ugyan betonból, és sziklából van, és a mélységét a közeli fák gyökerei határolták be - de azóta bánom, hogy azt a 30 centit még nem lapátoltam ki...
És ezzel egyúttal a vízmennyiség is növekszik, nagyobb lesz a halak (ha lesznek) élettere, és a víz is könnyebben öntisztul. No meg a hőmérséklete is kevésbé ingadozó.

Növény: a Komárom által ajánlott oldalat - én mint külső ember - szintén ajánlani tudom :o)))
Nekem meg a Balatonból származó növényeim vannak. Ezek eddig minden gond nélkül átvészelték a telet, és a biztonság kedvéért egy műanyag tálba ültettem, amit a fenéktalaj úgyis eltakar, így nem rontja az összképet...

Sok skiert a tóhoz! Szerintem mindenki megerősít abban, hogy a vele való foglalatosság is nagyon jó dolog, és a "kész" műben való gyönyörködés is jó tesz! Mellékhatások nincsenek. :o)))))

Gobe