Purusa Creative Commons License 2001.08.07 0 1 933
Tisztelt ZIM,

teljesen hiábavaló a "harc", amit folytatsz. Nézd, az Általad támadottak hatalmas, roppant adat- és méréshalmazzal alátámasztott, nagyon "erős" elméletek, amelyek ráadásul hihetetlen módon összefüggnek.

Mint korábban mondtuk: az egész mai (természet)tudományt ki kellene dobnod, ha másképp akarnád magyarázni a világot.

Ez persze megkísérelhető, de szerintem képtelen feladat. Ráadásul mivel a mostani modellrendszer a lehető legegyszerűbb, egy gyökeresen más szisztéma ennél csak bonyolultabb lehet - ami meg (ahogy írtad is nagyon helyesen) ellentmond az Occam-borotva néven ismert egyik legfőbb episztemológiai törvénynek.

Hidd el, nem érdemes.

A világot makacs módon kinyilatkoztatásokból magyarázni akarók ugyanúgy vissza fognak szorulni minden területről, mint ahogy a geocentrikus világképet fel kellett adniuk, és ugyanúgy le kell mondaniuk minden teleologikus magyarázatukról, mint ahogy le kellett mondani arról, hogy a Föld a világegyetem középpontja.