BLUE Creative Commons License 2001.07.07 0 0 5
Nekünk tavasz óta van tavunk, megpróbálom az eddig összegyűjtött hasznos infókat megosztani veleteket.

Minimum 80 centi mélynek kell lennie a tónak, hogy a halak nyugodtan átteleljenek benne - kiv. a fátyolfarkú halakat, ők nem bírják a hideget, nem szabad kint hagyni őket télre a tóban.

Állítólag azok a zöld trutymákok is algák, fonalalgák, asszem, de őket egy hálóval simán ki lehet szedegetni. Ha túl sok vagy túl kevés napot kap a tó, akkor algásodik be, nem lesz átlátszó a víz.

Bár ezt nem értem, de nálunk kristálytiszta a tó, mint egy medence, gyönyörűen le lehet látni az aljára, csak ilyen zöld trutymók vannak az alján, de azokat rendszeresen szedjük is ki belőle.

Szökőkútnak vagy csobogónak mindenképpen kell lenni, hogy oxigénben dús vizet juttasson vissza a tóba.

A növényekkel vigyázni kell, nem szabad, hogy túl sok legyen, mert akkor felborul a tó egyensúlya, de azért persze kellenek, a mi halaink folyton a tavirózsa levelei alatt hűsölnek. (Ja, a tavirózsa elvirágzott virágait le kell szedni.)

Bár megfogadtuk, hogy a szükségesnél többet (tisztogatás, csakis mechanikai módszerekkel - hálóval moszatot ki) nem avatkozunk a tó életébe, bevallom, mi ezeket a békakezdeményeket - még felfűzött lánc formájában - megritkítottuk... Annyira nem hiányoznak a békák, bár vannak, meg lesznek is, meg el is fogadom ezt, de azért sok ne legyen...

Vízicsigát is érdemes telepíteni a tóba, vagy lesz magától (beköltözik egy növényen), mert zabálja az algákat.

Ja, és ami szerintem nagyon hasznos: TAVIKAGYLÓ. Napi 60 liter vizet szűr át, nagyon szépen tisztíja a vizet.

Bocs, ha tudálékos voltam, de meg akartam osztani veletek az eddigi szerény tapasztalataimat,hátha segítek valamicskét.

Jó pancsikálást! :-)))

BLUE