pletyka Creative Commons License 2001.07.06 0 0 11
Kedves Etna! Valószínűnek tartom, hogy a politika-fórumban írók zöme nem elég tájékozott MVSz-kérdésben, hiszen az nem "szélesedett" ki eléggé, amikor még virágkorát élte és biztosan lehetne találni okot arra, hogy miért nem - de ebben csak szubjektív véleményt tudnék alkotni, hiszen kívülálló vagyok. Az igazság viszont az, hogy van olyan ismerősöm, akinek a szavazata is eredményezte a jelenlegi helyzetet és aki meggyőződéséből tett így. Én vele érzek együtt, amikor a kellemetlenkedéseket, gyűlölet-irományokat olvasom, amelyek időnként megjelennek - és ezt gondolom, hogy nem érdemli meg, hogy bántásokat szenvedjen el sem a kibicektől, sem a kapun belüli másként gondolkodóktól. Az is hozzátartozik, hogy én is olvasom a Kaput, az Erdélyi Magyarságot, a Nyugati Magyarságot, stb. amelyekben azonban zömében az MVSz- melletti cikkek vannak többségben - és az ismerősöm is hasonló véleményen van, bár ő keveset tartózkodim Mo-n. Legutóbb böngészéseim közben egy Szent Korona című lapban találtam két cikket. Az egyik gyűlölet-iromány volt, irracionális elemekkel, mint a Gy.B.-cikk - egy Baranya megyei MVSz-tag írta, a másikat egy budapesti tag - teljesen ellenkező előjellel. Ezt a két cikket azonban hétfő előtt nem tudom idemásolni példának. Ilyenkor eszembe jut a "tégy a gyűlölet ellen" című mozgalom (!), amelyet egyébként nem ezekre az esetekre találtak ki.