Mulan Creative Commons License 2001.07.03 0 0 topiknyitó
Nem szívesen teszek ilyesmit, de perelni nem fogok...

Szóval a www.mentor-system.hu lapon van többek között egy Szakácskönyv-rovat, ahová meglehetősen etikátlan módon, különböző weblapokról forrásmegjelölés nélkül lopkodták össze a recepteket. Teljes biztonsággal persze csak a saját lapomról "átemelt" részeket tudom azonosítani, bár a Vizslával más kopírozott anyagot is találtam.

Hónapokkal ezelőtt figyelmeztettem őket, és kilátásba helyeztem, hogy széleskörű reklámot fogok csinálni a lapjuknak, ha nem teszik rendbe.

Nos, a menüjükben a linket megvakították, a Szakácskönyv nyitólapjáról levették a saját copyrightot, de az anyag ott van, közvetlenül vagy keresővel elérhető, és természetesen nincsenek forrásmegjelölések. Pl. meg lehet tekinteni a http://www.mentor-system.hu/szakacs/leves.htm menüt, ahol is 29 levesből 9 szó szerinti átvétel a NetSzakácsból, egy része a sajátom, más része ott forrásmegjelöléssel szerepel.

Mivel az ismételt figyelmeztetésre nem reagáltak, kezdem terjeszteni a reklámot:

Amelyik cég egyik kérdésben ilyen etikusan jár el, arról feltételezhető, hogy a többi anyagukat nem így lopták össze?