Százbolha Creative Commons License 2001.06.26 0 0 5
balas:
Mint írtam, műszaki ismereteim nem teljes értékűek ez ügyben.
Következő fejtegetéseim is csak elméleti jellegüek:
ezert 0-kat es 1-eket szorna a kepedre a 0-255 tartomanybol

Tételezzük fel, hogy diát használva lefotózok egy szürkeátmnetes papírt. A papíron elméletileg folyamatos lenne az átmenet, azaz elvileg végtelen lenne az elkülöníthető szürkeárnyalatok száma.
Az papírcsikról készült dia egyik vége fekete, azaz nem engedi át a fényt, a másik vége teljesen átengedi a fényt.
Tételezzük fel, hogy a dián is folyamatos lesz a két végpont között a szürke átmenet.
Ezt a diát beszkennelem egy 8 bites szkennerrel. Ha a szkenner a teljes tartományt átfogta, akkor 256 féle szürke árnyalat jelenik meg, reményeim szerint azonos vastagságú szeletkékben.
Szerintem ilyen szkenner nem létezik.

Milyen az a scanner, ami csak szuk tartomanyban mukodik?
Ilyen:
A fent említett szürkeátmenetes csík beszkennelése után, a csík sötét eleje 40%-ig 0-ás értéket kap a középső 20%-nyi részen megjelenik a 254 árnyalat és a csík világosabbik részének 40%-a 255-ös értéket kap.
00000000......XXXXXXXXX

Szkennelés szempontjából csak a középső rész volt értékes, szerintem ezzel van összefüggésben a denzítás tartomány.
Ha azt a részt lehetne tágítani, ahonnan a szkenner (függetlenül a szinfelbontás mélységétől - nem 1bitesre gondolok) árnyalatokat tud megkülönböztetni, akkor növekedne a denzítás tartománya.

Lehet, hogy tévedek...

Százbolha

Előzmény: balas (4)