ihars Creative Commons License 2001.06.25 0 0 443
Beri Army!

nekem egy polo g40esem van, 91es. 122k van benne, lehet hogy kicsit több. mindenképpen nézd meg a gyári könyvet, hogy mit ír. viszont a GTX3-at felejtsd el! töltött kocsiba muszály a sokkal jobb olaj, bár nem forog annyit a töltő, mint a turbo ez kétségtelen. nekem most Castrol RS van benne és tényleg iszonyat jónak találom. érdemes megnézni meddig megy fel a vized, mikor meleg a blokk. ha túl meleg, mondjuk felmegy nyáron 100 fölé, vagy 110ig is, cseréltesd ki a hőgombát a hűtőben kisebb hőfokúra, így hamarabb kapcsol a hűtőventi és nem melegszik tovább a motor. lehet hogy ehhez kicsit gondolgodni kell, de lehet hogy egy jó szerelő kivágja a rezet, hogy milyen kell bele. nekem ki lett cserélve, és nem melegszik 90 fok fölé a vizem dugóban sem. namármost nem csak ez számít, hanem hogy az olaj milyen. voltak régebben gyengébb castrolok is a kocsiban és, persze akkor még nem volt hidegebb hőgombám, azok hamarabb megégtek. az RS eddig abszolút tuti, nem feketedik, nem égett meg stb. viszont elég drága, csakhát a TXT meg majdnem ugyanannyi. viszont az 5W-s ami lehet hogy kicsit híg ezekbe a vw-kbe. nekem úgy emléxem abból többet fogyasztott egy kicsivel.

steve

Előzmény: Beri Army (431)