Vegetable Creative Commons License 2001.06.23 0 0 341
Hmm... Az istenités bármivel kapcsolatban nagyon messze áll a jellememtől...
Ellenben nem értem, milyen természetes környezetből kiszakított állatokról beszélsz? Az állatkerti állatok természetes környezete legtöbbször már sok-sok generációra visszamenőleg az állatkert... Kivétel ez alol: csempészektől vámosok által elkobzott állatok, amelyeket ha lehetséges visszajuttatnak elfogatásuk helyére, állatkerti tenyészprogramok számára elfogott állatok, amelyeket az anyaország sokszor azért ad át (nem tulajdonjogilag, csak helyileg) más országnak, mert veszélyeztetve vannak az adott területen, és helyben nem tudnak tenyészprogramot kidolgozni, vagy a helyi tenyészprogram egy helyre zsufolása is veszélyeztetné a nagyon lecsökkent populációt, ezért szétszorják a tenyésztést. Sok fajt mentett már ez meg a kipusztulástól...
A generációk óta állatkertlakó állatok elpusztulnának, és gyakorlatilag képtelenség visszaszoktatni őket, ha van is hova... Tulajdonképpen bizonyos fokig háziasitott vadállatok már...
Egyébként nem sokkal a befogás után is, ha jó körülmények közt tartod és eteted, az állat gyakorlatilag kikéri magának, ha vissza akarod tenni a természetbe, ahol ellenségei, betegségek és kajafogás várja :o)
Legalábbis az én információim szerint, hangaroa majd megerősit vagy megcáfol, ha rosszul tudnám, nem vagyok állatkerti szakember :o)
Előzmény: CICA (340)