Vegetable Creative Commons License 2001.06.23 0 0 336
Azt valóban nem fogja megtanulni (mármint szemétet nem eldobni), de talán nem csuzlizza le a környék madarait, és az is valami... Nevezd mondjuk a kis lépések politikájának :o) Sok gyerek nem néz természetfilmet, mert anyuéknak 1000L megy a szappanszar, amit ő iss néz, ha pedig nyafizik, akkor jön a kártonnetvörk, vagy a nikkelodeon, és (bár én imádtam gyerekként) max azt látja, ahogy Csőrike és a Maccs, Gyalogkakukk és a Prérifarkas, Tom és Jerry püfölik egymást... (ez egy egészségesen nevelt gyereknek mulatságos, de tudja, hogy nem igaz, ellenben egy tévéáltal nevelt gyerek nem tudja!) Na most ez a jobb, mert egyszer a nikkelizére kapcsoltam, és valami kétlábon járó idióta tehenet láttam valami hülye csirkeutánzattal... Gondolod, aki ezen, szappanoperán és akciófilmen nő fel, abba is beleivódik a természetszeretet? Szerintem ezeknek a gyerekeknek meg kell mutatni, milyenek az élő állatok, milyen őket látni, tapintani, hogy nem szabad bántani őket, mert élőlények (alapból olyik fel se fogja!), és ha szép lassan megszeretik az állatokat, akkor kezdheted a közvetlen környezet védelmét tanitani nekik... Gondolj bele, csak azt látja, hogy a szülei bármit bárhol eldobnak, hogyha dezodor, akkor gázos, a palack, akkor eldobható... Alapból honnan tudná, hogy mire való az utcai szeméttároló, hogy a gáztól gallyra megy az ózonréteg (bár már olyat nemigen használnak, de akkor se célszerü), és a műanyagpalack az életben nem bomlik le a fűben? Nem ezzel a tudással születik senki...
Előzmény: CICA (335)