canary1 Creative Commons License 2001.06.21 0 0 2
Üdv!

Valóban jól látod, én tényleg szívügyemnek tekintem a madarak sorsát, legyenek azok akár szabad természetben élők, akár tenyésztett díszmadarak. És mivel mostanság nem sok időm jut a "vadonban" történő barangolásokra, így a madarak iránt érzett olthatatlan szomjamat azzal igyekszem kielégíteni, hogy szerény hajlékomban díszmadarakat, egészen pontosan kanárikat tenyésztek (több-kevesebb sikerrel). Közben pedig buzgón iszom a különböző folyóiratok, szakkönyvek nyújtotta szakirodalmat. Így van ez az ÉLŐVILÁG enciklopédiával is, és már alig várom a ragadozókkal és a rigófélékkel illetve a pintyekkel foglalkozó részeket. Az 5 forintost pontosan a nagy kócsag ábrája ékesíti, de vajon tudod-e, milyen fajú madár szerepel a fém ötvenesen?
A lap hátoldalán található fotók szerintem nem tekinthetők másnak, mint a National Geographic c. tévécsatorna reklámjának. Persze a lap jobban mutatna az adott témakörökhöz szorosabban csatlakozó fényképekkel, mindazonáltal szerintem a szakmai tartalmat nem befolyásolja károsan.

Még majd jövök...

canary1