BLUE BOY Creative Commons License 2001.06.08 0 0 538
Gratulálok a válogatottnak, az első góltól végre (idén először) jól játszottak. Amúgy a két eredmény (0-2, 4-1) nagyjából megfelel a realitásoknak, a továbbjutás azonban - sajnos - valószínűtlen.
Értékelés:
Király: voltak hibái, mintha mostanában nem lenne csúcsformában (5)
Korsós: átlagosan játszott (5)
Sebők: a 11-es értékesítése miatt dicsérhető, egyébként voltak bizonytalanságai (5,5)
Mátyus: ha csatár lenne, 7-est kapna, a védőmunkája viszont - a bukaresti meccshez hasonlóan - gyenge volt (5,5)
Pető T.: szerintem közepesen játszott (5)
Lisztes: jó passzok, bemozdulások, pontrúgások, jól irányított (7)
Halmai: rengeteg labdát szerzett és adott egy gólpasszt (6,5)
Illés: ezúttal harcos volt, végighajtotta a mérkőzést, minden támadásban benne volt, de többször szerelt is, pechjére a labda kifelé pattant a kapufáról (7,5)
Korsós: az első félidőben nem játszott jól, a második játékrészben viszont parádézott (7,5)
Horváth F.: nem került helyzetbe, nincs túl jó passzban (5)
Kabát: a védőket lefoglata, de engem nem győzött meg a játéka, csatár létére szabálytalankodhatna ritkábban (5)
A cserék nem játszottak annyit, hogy értékelhetném őket.

Bicskei figyelmébe ajánlanám Kenesei Krisztiánt, aki hiába lőtt a szezonban 16 gólt (eddig), hiába játszott szinte minden meccsen jól, még a keretbe se került be régóta. Egyszer Horváth Pétert is ki kellene próbálni, Tököli meg simán játszhatna a kezdőben. Mátyust talán inkább bal oldali középpályásként kéne játszatni, mögé meg jöhetne a nála jóval megbízhatóbb Juhár. A bal oldalon amúgy még Füzi Ákos is kipróbálható, a későbbiekben úgyis szükség lesz rá, be kéne építeni a csapatba. Illésre egyelőre még szükség van, de egy éven belül Dvéri pótolhatja. Urbánnak szintén helye lenne - legalább a keretben. Dombira viszont a két meccs (vagy inkább az utóbbi 1,5 év) alapján szerintem nincs szükség.