Devil Inside Creative Commons License 2001.06.07 0 0 515
Kint voltam, mert felidegesített a sok "lelketlen, béna balf@aszok" hozzászólás, mert szerintem Bukarestben is hajtottak, csak ugyanannyi fantázia volt a játékukban mint most a második gólig.

A két meccs (és más egyéb információk alapján) a véleményem a válogatottakról:

Király - jó kapus, de ha olyan kényelmesen játszik mint tegnap, ott van Babos, akit a holland bajnokságban a második legjobb játékosnak választottak és most a Feyenoord pályázik rá.

Hátvédek:
Korsós Gy, Sebők - ők szerintem elég stabilak, Sebők lassú kicsit, viszont jól elfejel mindent, Korsós viszont gyors és a Grazban (ami idén bent volt a BL második körében) alapember;
Mátyus - igen jó lenne találni valakit helyette, legalábbis balhátvédnek elég sz@r, az olaszoknak gólpasszt adott, a románok ellen mindkét gólt az ő emberéről kaptuk, sőt ha jól emlékszem az első Litván meccsen is ő maradt le a góljuknál. (Ezen az se változtat, hogy tegnap ő fejelte az első gólt.);
Fehér Cs - semleges, sokat fut, nem hibázik nagyokat, de nem is csinál semmi extrát;

Középpálya:
Lisztes - rá lehetne építeni, akar is és sokszor még tud is játszani, de ehhez megjátszható társakra van szükség, remélem talál egy jó csapatot, ahol kezdőként sokat játszhat;
Pető - passz;
Illés - tegnap jól ment neki, de már nem igazán fiatal;
Hamar - passz;
Halmai - inkább ne;
Korsós A - tegnap ő is jól játszott, kétszer "elsült a lába", de emellett baloldalt Illéssel jól kijöttek. Szóval, ha megy neki a játék, most ő a legjobb bal szélre;
Lendvai - szerintem alapembernek kellene lennie, nagyon sokat fut, agilis, a belga bajnokságban a 8. legjobb játékosnak választották, Scifo védekező középpályás - irányítóként viszi most a Charleroy nevű csapatba.
Dárdai - tegnap nem láttam mit csinált abban a 15 percben amíg bent volt, a románok ellen ő sem remekelt, de volt egy szép elfutása jobboldalon, amit be is adott, asszem Korsós A fejelte fölé. Szerintem neki is többet kellene játszania, nem véletlenül kezdő a Herthában.
Dombi - katasztrófa, megbotlik a 16-os vonalban, rossebbnek kell minden meccsen játszania (a focit gólra játszák nem 16-oson belüli pofára esésre, amit ezen a szinten már nem kajálnak meg a bírók, főleg ha a védő másfél méterre van);
Miriuta - talán jó lenne, de ő se fiatal már.

Csatárok:
Horváth F - az olaszok ellen jó volt, azóta nem remekel, ha nem megy neki, nem muszáj játszatni;
Kabát - szerintem jól játszott tegnap, ha a lövései nem is sikerültek, de sokat mozgott és megjátszható volt. Remélel Korsós Gyuriék (úgy emlékszem az ő cége menedzseli) el tudják adni valami jó helyre (nem Izraelbe);
Suwomni - ha a románok ellen nem is alkotott maradandót, Horváthnál mindenképpen aktívabb volt;
Fehér M - jó lenne ha ősszel játszana már, ő most az akiből a legtöbbet nézem ki, ha jövőre a Portóban játszana (BL selejtező biztos), akkor igazán befuthatna;
Még szóba jöhetnek: Tököli, Szabics (év elején még nem tudott átvenni egy labdát, a Valencia ellen már ő volt a Graz legveszélyesebb támadója - vagyis az egyetlen, aki a Valencia kapujára nézve veszélyesen játszott -, pl. Djukicsot át bírta játszani.)

Ennyi, szvsz vannak mostmár aránylag jó focistáink, csak kevesen, emellett meg Bicskei ragaszkodik a kedvenceihez. Amúgy mostmár nem a VB a cél, hanem hogy minél jobb eredményeket érjünk el, hogy ne bírjanak összesorsolni minket két Európa legjobb nyolcában lévő csapattal.