KingaLany Creative Commons License 2001.06.03 0 0 25
meg regebben mondta egy nagy tudos a teveben, a nevere sajnos nem emlekszem. eloszor azt hittem, tuloz, de egy ilyen hozzaszolas utan mar ertem, hogy teljesen igaza van.

a XX. szazadban fellangolt 3 nagy veszely a kovetkezo:

1) barna = fasizmus
2) voros = kommunizmus
3) zold = kornyezetvedelem

mind a haromban van nemi alapigazsag, de ahogyan gyakorlatta valtak ezen elvek, az mindegyik esetben felhaborito. mindegyik az ertelmetlen hulyeseg kategoriaba esett.

kedves starquake, te irtozatos hulyesegeket irtal itt le:

"az allatokat evezredek ota elnyomjak az emberek anelkul, hogy jogunk, vagy szuksegunk lenne ra! sokkal elobb lenne joguk az allatoknak az elethez, mint barmelyik embernek, hiszen rajtuk eloskodunk amiota vilag a vilag.

es tudod, az ember tud tenni sajat sorsaert, mig egy vedtelen allat nem.. "

amikor elolvastam, egyszeruen felrohogtem. elnyomjak az allatokat. :) vedtelen allat nem tud tenni a sorsaert, stb... JOGOKAT az allatoknak, a novenyeknek es a koveknek, nem?

eloszor roviden csak annyit:

1) azonnal hagyd abba az elo szervezetek bezabalasat: tehat elj son es vizen. kulonben elo szervezetek gyilkolasaert leszel felelos. enyhebb esetben legy vegetarianus, de orok eletedre!

2) dobj el magadtol mindent, ami (novenyi es)allati eredetu hasznalati targy.

3) szerinted az allatok mit tettek a civilizacio kialakitasaert? amennyiben tettek valamit, valos az igeny, hogy emberhez hasonlo jogokat nyerjenek az ember uralta Foldon.

4) menj el az oserdobe es tuntess az oroszlanok elott, hogy ne kinozzak a taplalkozasi piramisban alacsonyabbrendu allat-tarsaikat. utana, kerlek, szamolj be az eredmenyessegedrol!

5) igazad van, az embernek nem kell mindenek elott lenni. valasszunk par varacskos disznot es lajhart a parlamentbe, es nezzuk meg, javul-e az eletminoseg. ja, aszondod, felesleges ezt javitani? akkor koltozz ki a termeszetbe, es elj vadaszatbol, halaszatbol. vegul is, lehet, hogy neked ugy jobb is.

6) ja, es ugye nem horgasztal soha, nehogy a horoggal kinozd a halakat es sose csaptal agyon erzo szivu szunyogokat/legyeket!?

Előzmény: Törölt nick (20)