Dr. Kés Creative Commons License 2001.05.30 0 0 88
Mint látható most nem sok szabadidőm akad, így csak egy gondolatra reagálnék. Mind én HoMano saját gondolatainkból szintetizáltunk egy újat. Intelligenciánk jele, hogy Ő a 3x3x3 as kockából próbált eljutni a 4x4x4 es kirakásáig, míg én a veges lépésszámű sakkhoz hasonlítottam a szintén véges lépésszámmal rendelkező kockát.(Hogy tovább "butuljak", az nem okoz nagy gondot a kirakásba, ha valaki beleteker a kockába. Még ha meg is tudja gátolni a kirakást, de legfeljebb döntetlent tud elérni velem szemben. Ha ugy akarom semmiképp nem rakja Ő előbb ki mint én. Nem is rossz ölet... A rubik kocka mint társasjáték. Ki rakja ki előbb? ha felváltva probálkozhatunk? Létezik-e erre ideális stratégia? Képes-e erre rájönni pusztán a képletből egy gép?) Mindketten a 3x3x3 as bűvös kocka esetét probáltuk meg ráhúzni egy másik problémára. KoporShow mutatott egy lehetőséget, hogy mindkettőnk gondolkodása helytelen. Ettől természetesen nem lettünk kevéssé intelligensek, csak meg kell találnunk és megértenünk az általa ajánlott algoritmus működését. Az említett könyv információ tartalma, s némi háttérismeret ehhez elegendő kell hogy legyen.

A backtrack az tényleg nem valami intelligens algoritmus, amig az végig szöszmötöli a 8 királynő problémát... Most poénból lólépésben elhelyeztem 7 királynőt a bal felső csücsöktől folyamatosan le 2 jobbra egy, ha ez nem megy(5. bábu) akkor jobb alsó saroktól ugyanez csak felfelé. Ráadásul ha a lólépés "trükk" már megvan, egy fejlett algoritmus a backtrack tizede alatt előállíthatja az összes jó lépést. (Például ugy is kijöhet, hogy 7 lólépés olyan helyre ami még szabad, s az utolsó bábu az üresen hagyott sor és oszlop középpontjába helyezhető) Egy sakk autómata elméletileg tudja a lólépés fogalmát! Vajon észrevenné-e hogy a 8 királynő problémánál gyanusan sok esetbe egy-egy lónyira vannak a királynők egymástól? (Elvileg figyeltethető...)

Előzmény: KoporShow (87)