Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 22
Kedves Macskaköröm!
Szörnyen érzem magam, amiért nem válaszoltam ilyen sokáig. Kérem elnézésedet.
Én a gazdasági globalizációtól is tartok, meg egy kicsit a kultúrálistól is. A gazdaságitól azért, mert egy idő után a nemzeti kormányok elveszíthetik a befolyásolási lehetőségüket, és nem fogják tudni a saját hazájuk érdekeit szolgálni. Ez persze, minthogy előre látható, késlelteti is a folyamatot, időnként előjön, aztán megint csendesedik - eltűnik, majd újra előkerül. A kultúrális globalizáció? Hát mostanában annyi szemét jön be kis hazánkba kultúra címén, hogy az már fáj. Nem kis mértékben utáltam persze a Másenyka a traktoroslány című "kultúrát" sem, de ez sem az. Nekem is volt alkalmam megismerni kultúrákat, valódit, szépet, igazat. Az ellen nem volt, nincs és nem lesz kifogásom, csak az ellen tiltakozom, hogy a magyart kiszoríthassa. Ha Te pl. úgy is értelmezed a "multikulti" fogalmát, hogy Magyarországon bármerre indulsz el, tapasztalod a különféle nemzetek kultúráinak "összemosódását"- egymásba hatolását, majd a másiknak a tisztulását. Ez különösen a régi Magyarország értelmében igaz. Szerintem ez is multikulti.
Én Bécsben éltem pár évet, meg egy ausztriai kis városban, egy kicsit Münchenben. Mind más és más.
De mindnek megvan a maga sajátos kultúrája, légköre, hangulata? Szerettem, ugyanakkor egy kicsit mindig idegennek éreztem. És érzelmeket nem lehet magyarázni.
Előzmény: Törölt nick (21)