baman Creative Commons License 2001.05.24 0 0 3
bocs, emberek, de nem voltam eleg pontos a fogalmazasban!
mivel az rc5-64 kodtores processz folyamatosan megy, ezert a processzor kihasznaltsaga mindig 100%, egy centtel sem kevesebb.

en arra volnek kivancsi, hogy ebbol mennyit vesz el a kepernyovedo, ha az is fut. ezt viszont mar nem ilyen egyszeru megnezni.

azt kiprobaltam, hogy leallitom az rc5-ot, es futtatom a ssaver-t: ezesetben a ssaver elviszi a 100%-ot szo nelkul (igenyes fajta ;-), es raadasul azt kellett latnom, hogy ez mar akkor is kiderul, amikor a 'Display Properties' ablak 'Screen Saver' fulere kattintok, es ott a pici ablakban mar latszik a kepernyovedo. mar ekkor is fut tulajdonkeppen (minden bizonnyal), mivel ekkor is azt latom, hogy 100% jut neki

ha viszont ugyanezen helyzetben visszakapcsolom az rc5 processzt, akkor az elveszi az egesz erot, es o megy 100%-on, ami azert furcsa, mert az rc5-nek 'Low' a prioritasa, mig a ssaver-nek 'Normal', azaz magasabb, es ha onmagaban el tudja fogyasztani a 100%-ot, akkor egy alacsonyabb prioritasu processz hogyan veheti ezt el tole teljes egeszeben?

arra gyanakszom, hogy a ssaver teljes kepernyos futasakor azert megiscsak az kerekedik felul, a kerdes csak az, hogy mennyire!?

remelem, hogy most ertheto vagyok (magam szamara mindenkeppen! ;-)

udv.

Előzmény: toto2 (2)