kérdő Creative Commons License 2001.05.18 0 0 1
Európa valóban messze van, talán az az Európa ahová évtizedekig tartozni kívánt a magyar, már egyre távolodik.
Viszont itt van egy újjáalakuló Európa, ami továbbra sem vesz bennünket kutyába se, de legalább melegágyat biztosít a teljeskörű személyikultuszok kialakulásának. Tudom, hogy keveseket érdekel, hogy egy legitim nac. folyam beindult az öreg kontinensen, ausztria, olaszország után spanyolország is efelé tart...

Kis hazánkról már nem is beszélve... Tegnap az egyik 'királyi' tv csatornán csillogószemű látogatók számoltak be, hogy a parlamenti nyíltnap legszebb pillanata az volt, hogy Orbán Viktorral találkozhattak...
Kimondottan groteszk volt egy remegőhangú nagypapa-korú bácsi határozott mondókája, ami szerint az unokái tavaly bekeretezték a miniszterelnök fényképét, mert tavaly még nem jutottak be.
Hát nekem a "Rákosi Mátyás, elvtárs-pajtás" mondóka jutott az esezmbe. Miért?

Az a hír, hogy a miniszterelnök két lábbal a földön van, engem teljesen levert a lábamról... történt ugyanis, hogy mélynövésű miniszterelnökünk tíz centit levágatott az irodájában elhelyezett tradícionális bútorok lábából... szóval most már két lábbal a földön van.
Ő igen, elmondhatja ezt ma még valaki Magyarországon?