Százbolha Creative Commons License 2001.05.14 0 0 97
Trav:
Igen! Szerintem világosan leírtam:
A Pentacon márka, amit Te említettél azok többségében kisfilmes M42 objektívek.
Amiről én beszélek az a P-Six sorozathoz gyártott középformátumú lencsék. (értsd: min. 85 mm kört kirajzol)
Néhány P-six objektívhez (pl Sonnar 180mm) az objektív gyártója mellékelt P-Six/M42 váltót.
Ha erre a konstrukcióra további K/M42 váltót teszünk, akkor szerintem nagy valószinűséggel rekeszelőválasztásos +munkarekeszes üzemmódban tudják fogadni a Pentax kisfilmes gépek.

Nem tudom hogy más 'Zeiss' is gyártott volna a P-Six-hez optikát, de az én objektívjeim némelyikébe belegravirozták a JENA nevet.
Ettől függetlenül a 180-as Sonnart egy igen jó rajzú portre objektívnek tartom.

De öntsünk tiszta vizet a pohárba: Még a legolcsóbb hasonló középformátumú Pentax objektív is (pl: SMC 200mm f/4) bőven százezer forint felett van használtan. A modernebb és jó rajzú lencsék inkább 300e fölött. Szerintem ezért az árért kapható megfelelő minőségű kisfilmes Pentax objektív is.
Ha meg valaki kisérletezni szeretne az adaptációval és elveszteni az AF-et, akkor a nagyságrendekkel olcsóbb P-Six és a szintén kiváló orosz középformátumú objektíveket ajánlanám. Ha valakinek mégis van pénze a Pentax középformátumára az szinte biztos, hogy egy vázat is vesz egy objektív parkhoz.
(MZ10 után másodgépnek??)

Százbolha

Előzmény: Törölt nick (96)