gazo2 Creative Commons License 2001.05.04 0 0 39
Kedves István! Jól tetted, hogy nem hagytad magadat lebeszélni a témáról. (Itt megemlítem: szinte minden ügyben, amibe eddig beleártakoztam, hasonló tanácsot kaptam: a/ úgysem történik semmi b/majd jól elintéznek, ha nem hallgatsz. Végül egyik nézetnek sincs igaza. a/ előbb-utóbb történik valami b/még nem intéztek el. Erre szokták mondani,hogy ami késik, nem múlik.
Ami nehézséget jelent egy ilyen ügy megoldásánál: a hatóságnak nincs jog, hogy magánterületre belépjen. De közérdekből (járványveszély, fertőzésveszély stb.)elhárítására már van joga. Hirtelen eszembe jut egy példa. Egy ember 11 gázpalackot cipelt a garázsába. Ennyi elegendő, hogy az egész lakótelep felrobbanjon. A tűzoltóság igenis bemehet, ha feljelentés történik. Azért viszont senki sem mehet be, hogy valaki a vizet vagy a meleget lopja a garázsában. Noha ennek elhárítása is közérdek, hiszen a közösséget lopja a meleggel és a vízművet károsítja a vízlopással. A leírt esettel kapcsolatban nincs kétségem, hogy igaz a dolog. Kár, hogy a hivatalosak nem olvassák az internetet. (El tudom képzelni, hogy 10 év múlva csak az lehet képviselő vagy tölthet be más magasabb tisztséget, aki megtanulja - legalább alapfokon - a számítógép kezelését.)
Előzmény: Törölt nick (38)