Törölt nick Creative Commons License 2001.04.23 0 0 60
Van egy olyan gyanúm, hogy lesznek itt még attraktív ajánlatok. Ha reálisan nézed a dolgot, a Pentax mint cég (szemben a Minoltával, Nikonnal, Canonnal) teljesen eltűnt Magyarországról, ehhez képest pár éve elkezdtek egyetlen - tán szabadúszó - képviselővel dolgozni, akinek egy 60-as mobiltelefonja volt, semmi iroda. Ehhez képest ma rendes képviselet van, minden nagyobb áruházlánc forgalmazza a termékeket, vannak magyar kézikönyvek és még ha tényleg nincs is valami a polcon, viszonylag gyorsan szállítanak. Ezen kívül van egy pár kiemelt, hozzáértő kereskedő, ahol egész komoly a választék az új termékeket (pl. egy spéci vakucsatlakozó megoldást, rendszervakut, elektromos kioldózsinórt, elvesztett szemkagylót) is polcon tartanak, csak Te valószínűleg kihagytad ezeket a boltokat.

Szóval szerintem igenis dolgoznak a marketingeseik, csak eddig nem a fogyasztóra, hanem a kereskedőkre koncentráltak. Sajnos az ár-dologgal kapcsolatban fáziseltolódás van. Nyugaton a drasztikusan levitt árak meghozták az üzletet, ott már felnyomták az égbe, ahogy nálunk is. Csak szerintem nálunk még mindig indokolt lenne nagyon barátságos árak alkalmazása, bár ha én lennék a Slach, biztosan bajban lennék. Elnyomattam az áruházaknak a szajrét jó magas áron, aztán promózok: a kereskedők rám döntenék az ajtót. Remélem, azért megoldják ügyesen, hogy valami emberibb, magyarabb áron kínálhassák az MZ-t és tartozékait. Hívd má' fel a kereskedőt (ott van minden internetes és papíros fotósújságban), kérdezd meg őked és írj vissza ide.

Előzmény: Puli Barát (59)