Talia Creative Commons License 2001.04.10 0 0 449
Lappa, ugye nem haragszol, de én se értem, mire gondoltál. Ha lennél szíves kifejteni...

Találtam valahol a hálón egy írást ami nekem nagyon tetszett, ideteszek egy részletet, miszerint:

Legyél magas, boldog és szőke!

A borító fekete-fehér fotó: a férfi szemlátomást szomorú rajta. Mindössze öt betű és négy szám színes: Zorán 1997. Nem mintha 20 éve, az első szólólemezén fültől fülig ért volna a Metró egykori énekesének szája, de a borító legalább napszítta sárga volt. "Nekem nem elég a zene/nekem nem elég a szó/nekem csak az elég, ha előadható" - énekelte akkor. "Vehetsz dalt, nem is kell, hogy értsed/ Vehetsz tudást, lesz rajta sok pecsét" - énekli most (Itt a vásár). "Legyél szőke, magas, gazdag/Ne értsd félre, ez csak jó tanács" - fűzi még hozzá, és a nyilvánvaló irónia ellenére keserű a mosoly a Lusta dal hallatán.

Pedig hát a Sztevanovity testvérek verhetetlenek voltak, ha azokról az árnyalatról árnyalatra építkező, gunyoros énekekről volt szó. Őket hallgatva olykor még azt is elhittük, tényleg nem a tükör a görbe. ...

Előzmény: Lappantyú (447)